رهبری-شهرداری آبادان
معرفی سازمان اتوبوسرانی

معرفی سازمان اتوبوسرانی

مدیرعامل اسمعیل بابایی

متولد ۱۳۵۵ 

فوق ليسانس مدیریت اجرایی

 مدیر منطقه دو از فرودین ۸۴ تا اردیبهشت ۸۶

مدیرعامل عمران مرداد ۹۸ تا آبان ۹۹ 

مدیر عامل اتوبوسرانی آبان ۹۹ تا کنون 

 هیات مدیره سازمان پارکهااز اول  ۸۴ تا آخر ۸۶

 مشاور مدیر عامل اتوبوسرانی ۸۴ تا ۸۶

مدیر منطقه دو شهرداری آبادان

مدیر عامل سازمان عمران

سازمان اتوبوسرانی آبادان و حومه

عضو هیات مدیره سازمان پاركها

 
تاریخچه سازمان
 
سازمان اتوبوسرانی درون شهری آبادان را می توان یکی از قدیمی ترین و اولین ناوگان شهری کشور دانست که در جوار پالایشگاه و پتروشیمی و فرودگاه بین المللی چهره شهر آبادان را به یکی از مراکز عمده صنعتی و مدرن مبدل ساخته بود.در سال 1330 بخش خصوصی مبادرت به وارد نمودن 20دستگاه اتوبوس بنز یدک کش ،بنز ،شورلت بنزینی، گازوئیلی و بدفورد نمود. این در حالی بود که شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در سال 1335 تاسیس شد.
بعد از آن در سال 1341 شخصی بنام آقابابا با چند دستگاه اتوبوس کار سرویس دهی را با پرداخت حق عاملیت به شهرداری انجام می داد. پس از آن در سال 1350شرکت ت-ث-ث که آنهم تحت نظر بخش خصوصی تامین شده بود با افزودن 60دستگاه اتوبوس بوزینگ  به تقویت سیستم حمل و نقل قبلی پرداخته تا اینکه در سال 1353به کار خویش خاتمه داد. از آن سال
تاکنون سازمان اتوبوسرانی آبادان و حومه تحت نظر بخش دولتی شهرداری آبادان قرار گرفت. از آن پس با افزودن 30دستگاه اتوبوس بنز سه تن شهری مدل ناسیونال و تعدادی مینی بوس به ناوگان اتوبوسرانی و در سال 1361 با بهره گیری از تعدادی اتوبوس لیلاند به فعالیت خود وسعت بخشید. در طول دفاع مقدس سازمان اتوبوسرانی با استفاده از 30 دستگاه اتوبوس وظیفه خطیر اعزام نیرو به خطوط مقدم جبهه و حمل مجروحین و شهدا و انتقال آنان به پشت جبهه را بعهده داشت . و در این راستا تعدادی شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرد.