رهبری-شهرداری آبادان
ماهی و میگو

ماهی و میگو

 

یکی از سوغاتی های رایج و مشهور شهرهای جنوبی کشور، ماهی های خوش طعم خلیج فارس است. از انواع ماهی های رایج خلیج فارس می توان به حلوا سفید (زبیدی)، راشگو، شوریده، شانگ، زبان، سنگ سر، میش، هامور، کفشک، صبور، قباد، و شیر اشاره کرد.

میگو که یکی از آبزیان بسیار مغذی به شمار می رود در ماه های چهارم و پنجم صید می شود.
 
 
 

بازار ماهی و میگوی مرکزی آبادان در کنار اروند رود یکی از مراکز مهم عرضه غذاهای دریایی تازه در جنوب کشور است.

بازار ماهی فروشان آبادان در جنوب کشور به علت قرار گرفتن در کنار اروند و صید های روزانه به یکی از مهمترین مراکز عرضه غذای دریایی تبدیل شده است.در این بازار علاوه بر ماهی و میگو سایر محصولات دریایی که به صورت روزانه صید می شود به مردم عرضه می شود.

در کنار رود بلند اروند که حیات را با خود به خوزستان می‌آورد بازار ماهی آبادان واقع شده است. ماهیگیران با صید ماهی از دریای عمان و خلیج نیلگون فارس آن‌ها را برای فروش در بازار ماهی آبادان عرضه می‌کنند. بازار ماهی فروشان به عنوان یکی از مراکز توزیع ماهی و آبزیانی مانند خرچنگ، میگو و هشت پا شناخته می‌شود. در بازار ماهی آبادان که بوی ماهی تمام بازار را فرا گرفته است تلاش و جنب‌وجوش ماهی فروشان شما را به وجد می‌آورد. اینجا در بازار ماهی آبادان برای راحتی خریداران قیمت ماهی‌ها هر روز بر روی تخته‌های سفید وایت برد نوشته می‌شود. اگر به غذاهای دریایی علاقه‌مند هستید حتما به بازار ماهی آبادان سری بزنید و با خرید ماهی، غذایی جنوبی برای خود و همراهانتان طبخ کنید. از غذاهای تند و خوشمزه جنوب می‌توان به قلیه ماهی با طعم تند سیر و ماهی صبور اشاره کرد، طعمی که تا مدت‌ها با شما خواهد ماند.

طراحی سایت توسط دودکو طراحی سایت دود