تاریخ خبر :1399/05/31
شیرازی شهردار آبادان از آغاز به کار طرح انتقال سایت دفن پسماند آبادان در روز یکشنبه دوم شهریور خبر داد.

اساس تصمیم کارگروه مدیریت پسماند استان خوزستان و با هدف حفظ اکوسیستم تالاب شادگان: طرح انتقال محل دفن پسماند شهری آبادان از مجاورت تالاب شادگان به مکان جدید ، از دو روز آینده آغاز می شود

دکترمحمودرضا شیرازی شهردار آبادان که صبح امروز جمعه ۳۱ مرداد به همراه دکتر صدیقی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان و مهندس یاسائیان سرپرست شهرداری خرمشهر از سایت دفن زباله در خرمشهر بازدید کرد با اعلام این خبر گفت : هدف از این بازدید، آماده کردن سایت جدید پسماند برای انتقال عملیات دفن بوده است.

وی افزود: به دلیل همجواری سایت دفن زباله شهرداری آبادان با تالاب شادگان و به هم خوردن اکوسیستم تالاب، احتمال خروج آن از کنوانسیون رامسر افزایش یافته بود.

شیرازی در ادامه اظهارداشت: به همین دلیل کارگروه مدیریت پسماند خوزستان که توسط استانداری خوزستان تشکیل شد از تیرماه امسال شهرداری آبادان را ملزم کرد تا سایت دفن پسماند آبادان به سایت خرمشهر انتقال یابد.

وی گفت: با انتقال محل دفن زباله و پسماند شهر آبادان به مکان جدید ، دغدغه های زیست محیطی در خصوص تالاب شادگان برطرف خواهد شد.

شهردار آبادان اضافه کرد: طرح جابجایی محل دفن پسماند و زباله شهر آبادان از روز یکشنبه دوم شهریور آغاز خواهد شد.

گفتنی است پیش از این مدیران #محیط_زیست استان بابت موقعیت سایت دفن زباله آبادان و همجواری آن با تالاب شادگان و خطر خروج تالاب از فهرست تالاب های بین المللی ابراز نگرانی کرده بودند.نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 192
این هفته: 2130
کل بازدید: 195427

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان