تاریخ خبر :1397/02/22
شهردار آبادان: کاهش درآمد پایدار شهرداری آبادان پرداخت حقوق کارکنان را به تعویق انداخته است

شهردار آبادان گفت: کاهش درآمد پایدار شهرداری پرداخت حقوق کارکنان را به تعویق انداخته است.

شهردار آبادان :
کاهش درآمد پایدار شهرداری آبادان پرداخت حقوق کارکنان را به تعویق انداخته است
شهردار آبادان گفت: کاهش درآمد پایدار شهرداری پرداخت حقوق کارکنان را به تعویق انداخته است .
حسین حمید پور اظهار کرد: مشکل اساسی که در شهرداری آبادان وجود داشته و در حال تلاش برای رفع این مشکل هستیم این است که در گذشته برای توسعه منابع درآمدی پایدار کاری صورت گرفته نشده بود .
وی افزود: برنامه‌ای جهت دریافت عوارض آموزش داده نشده و زمینه‌های برای ایجاد و افزایش منابع درآمد پایدار در شهرداری در سال‌های گذشته وجود نداشته است .
شهردار آبادان بیان کرد: علت نداشتن برنامه برای توسعه منابع پایدار در سال‌های گذشته، اتکا به درآمد پایدار شرکت پالایش نفت آبادان و عوارض ۱۲ میلیارد تومانی بوده است که در قالب عوارض آلایندگی و ارزش‌افزوده به شهرداری اختصاص داده می‌شد .
حمید پور در مورد علت کاهش درآمد پایدار شهرداری در حال حاضر که باعث بروز مشکلات مالی در شهرداری آبادان شده است، عنوان کرد: در اوایل سال ۹۶ و طبق قانون ششم توسعه پرداخت عوارض ارزش‌افزوده بر اساس نسبت جمعیت استان انجام شد، با تصویب قانون ششم توسعه مبلغ درآمد ارزش‌افزوده در شهرداری کاهش پیدا کرد .
وی افزود: همچنین در گذشته حدوداً ۳ میلیارد تومان ماهیانه درآمد از ارزش‌افزوده به شهرداری آبادان تعلق می‌گرفت که بعدازآن اجرایی شدن قانون ششم توسعه شهرهای دیگر استان نیز از این درآمد ارزش‌افزوده سهیم شدند و مبلغ ارزش‌افزوده ۳ میلیارد تومانی شهرستان آبادان به ۸۰۰ میلیون تومان ماهیانه کاهش یافت .
شهردار آبادان کاهش عوارض آلایندگی را مورد دوم کاهش منابع درآمد پایدار مالی شهرداری آبادان عنوان کرد و گفت: درگذشته عوارض آلایندگی در حدود ۹ میلیارد تومان به شهرداری آبادان پرداخت می‌شد ولی در حال حاضر این عوارض بین دو شهرستان آبادان و خرمشهر تقسیم‌شده، از این عوارض ۴۰ درصد سهم شهرستان خرمشهر و حدود ۶۰ در صد آن متعلق به شهرستان آبادان است .
حمید پور بیان کرد: این اتفاقات باعث شد منابع مالی پایدار شهرداری آبادان از جمعاً ۱۲ میلیارد به ۵ میلیارد تومان ماهیانه کاهش پیدا کند، بدهی معوقه گذشته، کاهش درآمد ارزش‌افزوده و آلایندگی دلیل اصلی کاهش منابع درآمد پایدار شهرداری در حال حاضر می‌باشند .
وی افزود: مجموعه شهرداری آبادان 2 هزار و 200 نفر، نیرو دارد. بیمه و حقوق ماهیانه پرداختی آنان ۹ میلیارد تومان است. این در حالی است که کل درآمد پایدار شهرداری آبادان با توجه به عوارض ساخت‌وساز، عوارض آلایندگی و ارزش‌افزوده جمعاً به ۶ و نیم میلیارد تومان می‌رسد .
شهردار آبادان عنوان کرد: افزایش ۲۰ درصدی حقوق سالیانه پرسنل و از طرفی کاهش درآمد پایدار شرکت نفت بدهی معوقه از سال‌های گذشته باعث شده که پرداخت حقوق کارکنان گاهی اوقات به تعویق بیفتد .
حمید پور در مورد ضرورت توسعه و افزایش درآمد پایدار شهرداری اظهار کرد: هزینه‌های جاری سنگین با توجه به شرایط جوی و گردوغبار و نوع خدمات در حال افزایش است، برای تأمین درآمد پایدار هر هفته کمیته درآمد تشکیل و در حال برنامه‌ریزی برای افزایش و ایجاد درآمد پایدار هستیم .
وی همچنین گفت: از تمام حوزه‌ها در حال بررسی این مورد هستیم و امیدواریم با برنامه‌ریزی های انجام‌شده برای افزایش درآمد پایدار شاهد نتایج ملموس باشیم .
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 561
این هفته: 1392
کل بازدید: 932593

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان